Okategoriserade

Vänsterpartiet Göteborgs vallistor 2014

Vänsterpartiet Göteborgs riksdagslista 2014 

1 Hans Linde
2 Maj Karlsson
3 Helen Engholm
4 Yasmine Posio Nilsson
5 Daniel Bernmar
6 Monica Djurner
7 Abdullah Devici
8 Jamileh Ismail
9 Johanna Eliasson
10 Berhane Kidane
11 Bettan Andersson
12 Erik Helgesson
13 Alice Vernersson
14 Gustav Landström
15 Yvonne Palm
16 Aron Mathiasson
17 Elin Engström
18 Mats Berglund
19 Marie Lindén
20 Jöran Fagerlund

Vänsterpartiet Göteborgs regionslista 2014

1 Eva Olofsson
2 Lars Engen
3 Carina Örgård
4 Mikael Wallgren
5 Marie Lindén
6 Lars-Erik Hansson
7 Ann Karlsson
8 Nadia Moussa
9 Jesper Odelberg
10 Mia Mårtensson
11 José Romero
12 Yasmine Posio Nilsson
13 Jöran Fagerlund
14 Mats Berglund
15 Annika Enghamre
16 Lars-Erik Bergkvist
17 Margot Ottosson
18 Annita Boije
19 Aron Mathiasson
20 Elise Norberg Pilhem

Kommunlista valkrets Centrum

1 Ann Karlsson
2 Johan Zandin
3 Alice Vernersson
4 Maria Grundel
5 Aron Mathiasson
6 Bente Johansson
7 Gus Kaage
8 Makbule Demirtas
9 Annita Boije
10 Jesper Odelberg
11 Anna-Lena Svenaeus
12 Gertrud Ingelman
13 Nils Svensson
14 Lena Bergström
15 Gustav Landström
16 Carina Örgård
17 Jan-Olof Lundqvist
18 Elinor Ek
19 Mattias Nilsson
20 Ann-Britt Bodin
21 Leonard Heed

Kommunlista valkrets Hisingen

1 Mats Pilhem
2 Monica Djurner
3 Yasmine Posio Nilsson
4 Håkan Eriksson
5 Adriana Aires
6 Erik Helgesson
7 Sara Bäverås
8 Mikael Wallgren
9 Sarah Korner
10 Erik Norén
11 Grith Fjeldmose
12 Mattias Luks
13 Johanna Bernhardsson
14 Cizzi Grönkvist
15 Lise Blomkvist
16 Mattias Morén
17 Nancy Petrén
18 Malin Persson
19 Patrik Helgesson
20 Mia Mårtensson

 Kommunlista valkrets Nordost

1 Bettan Andersson
2 Daniel Bernmar
3 Johanna Eliasson
4 Jöran Fagerlund
5  Jamileh Isamil
6 Yvonne Palm
7 Luis Tortosa
8 Berhane Kidane
9 Karin Fyhr
10 Sara Lund-Persson
11 Mauno Päämaa
12 Hugo Malmgård
13 Jill Välemark
14 Sammy Lindfors
15 José Arévalo
16 Margot Ottosson
17 Roger Gahnertz
18 Ashraf Nasseri
19 José Romero
20 Emily Gunnarsson

Kommunlista valkrets Väster

1. Jenny Broman
2. Bobbo Malmström
3. Gunvor Bergqvist
4. Christian Larsson
5. Ingbritt Holst
6. Roger Hultgren
7. Lena Hammarström
8. Urban Junevik
9. Louise Granath
10. Amandus Carlenfors
11. Rickard Magito Brun
12. Christina Hollbag
13. Kathrine Murray
14. Johan Jensen
15. Madeleine Holst
16. Josephine Massie
17. Oskar Karlsson
18. Moa Lindh
19. Amanda Kappelmark

  1. […] alla dessa motioner så har vi antagit våra listor inför valen i september samt valt ny ordförande, ny distriktsstyrelse, nytt representantskap, ny valberedning […]