Okategoriserade

Här är alla våra listor inför valet

Under söndagen den 29/1 sattes alla Göteborgsdistriktets listor inför valet i september. Här hittar du dem.

Göteborgs riksdagslista 2006

1                    Eva Olofsson

2                    Hans Linde

3                    Ana Rubin

4                    Ata Ala

5                    Yasmine Posio Nilsson

6                    Peter Rundström

7                    Sara Lerena

8                    Vladimir Jerosimic

9                    Marie Lindén

10                  Luis Narvaez

11                  Ashraf Nasseri

12                  Pablo Fuentes Espinoza

13                  Leni Persson

14                  Johan Svensson

15                  Anne-Christine Gillberg

16                  Niklas Jakobsson

17                  Helen Engholm

18                  Martti Koivistoinen

19                  Karin Mellegård,

20                  Berhane Kidane

 

Göteborgs regionlista 2006

1                    Sören Kviberg

2                    Amanda Åhall

3                    Eva Vilborg

4                    Alberto Jorge

5                    Rigmor Salomonsson

6                    Lars-Erik Hansson

7                    Marie-Ann Eriksson

8                    Lars Engen

9                    Britt-Marie Bengtsson

10                  Jorge Salas

11                  Theresa Parker

12                  Torgny Ahlstad

13                  Gisela Grahm

14                  Lennart Orstadius

15                  Lena Willesson

16                  Ingemar Svensson

17                  Siw Hedin

18                  Daniel Bernmar

19                  Gun Cederborg

20                  Gillis Andersson

 

kommunfullmäktigelista för Centrum 2006

1                    MarieLindén

2                    Mats Pilhem

3                    Birgitta Degerström

4                    Jan Weissenberg

5                    Kerstin Ståhl

6                    Johan Zandin

7                    Anne-Christine Gillberg

8                    Rolf Olsson

9                    Annita Boije

10                  Mats Bengtsson

11                  Ann-Britt Bodin

12                  Nils Wejdegård

13                  Annika Gustafsson

14                  Hardy Svan

15                  Gun Cederborg

16                  Lennart Rådenmark

17                  Elisabeth Hallberg

18                  Max Carle

19                  Margarita del Sante

20                  Felix Reinhardt

 

kommunfullmäktigelista för Hisingen 2006

1                    Eva-Lena Fransson

2                    Jöran Fagerlund

3                    Yasmine Posio Nilsson

4                    Alireza Alipoor

5                    Ylva Donning

6                    Nooshi Dadgostar

7                    Jörgen Ryberg

8                    Ianthe Holmberg

9                    Patrik Helgesson

10                  Susanne Jönsson

11                  David Eskilsson

12                  Susanne Wold

13                  Ata Ala Backa

14                  Martin Jägesten

15                  Annica Forsman

16                  Bengt Eriksson

17                  Sofia Andersson

18                  Göte Andersson

19                  Valdy Exing

20                  Håkan Eriksson

 

kommunfullmäktigelista för Nordost 2006

1                    AshrafNasseri

2                    Ana Rubin

3                    Sara Lerena  

4                    Berhane Kidane

5                    Margot Ottosson

6                    Juhani Kivinen

7                    Yvonne Palm

8                    Arthur Thiry

9                    Irene Malm

10                  Erik Berglund

11                  Monika Larsson Rundström

12                  Leif Ståhl

13                  Jenny Broman

14                  Tryggve Andersson

15                  Gertrud Thorsson

16                  Henrik Holmqvist

17                  Lisbeth Staaf

18                  Jerker Lundberg

19                  Åke Nordblom

20                  Kent Olofsson

 

kommunfullmäktigelista för Väster 2006

1                    Kerstin Andersson

2                    Christian Larsson

3                    Vida Ezzatpoor

4                    Vladimir Jerosimic

5                    Ing-Britt Holst

6                    Eduardo Quintans

7                    Annika Enghamre

8                    Björn Jägesten

9                    Karin Pütger

10                  Urban Junevik

11                  Lena Hammarström

12                  Olof Fastén

13                  Helen Engholm

14                  Karin Mellergård

15                  Lena Cederholm

16                  Jenny Gillberg

17                  Gerhard Pettersson

18                  Katarina Jansén

19                  Edvin Andersson

20                  Gunnar Oldenqvist

 

Skriv en kommentar